BARBARLAR CENAZEYE SALDIRDI BÜTÜN DÜNYA BU BARBARLARI GÖRSÜN DİYE PAYLAŞIN :(

BARBARLAR CENAZEYE SALDIRDI BÜTÜN DÜNYA BU BARBARLARI GÖRSÜN DİYE PAYLAŞIN :(

Kategori Ana kategori
Süre
0
8213 Görüntülenme
293.32 Tekrar İzlenme

Detay:

Ankara’da hayatını kaybeden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesi, cemevindeki törenin ardından toprağa verilmek üzere İncek Mezarlığı’na götürüldü.

Polis ekipleri, mezarlık ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, defin işlemi sırasında toplanan 40-50 kişilik grupi “Burada şehit cenazesi var, buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz. Burası Ermeni mezarlığı değil” cenazenin burada toprağa verilmesine tepki gösterdi.

Bunun üzerine yakınları, mezara zarar verilebileceği düşüncesiyle cenazeyi Tunceli’ye götürmeye karar verdi. Hatun Tuğluk’un cenazesi, defnedildiği mezardan çıkarılıp tekrar törenin düzenlendiği cemevine götürüldü.Hatun Tuğluk’un cenazesinin yarın sabah defnedilmek üzere Tunceli’ye götüreleceği belirtildi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Valisi Ercan Topaca ve emniyet yetkilileri bölgeye gelerek mahalleliye itidal çağrısında bulundu.,

Sırrı Sakık: Korkunç! Şu anda cümle kuramıyorum

Birkaç saat boyunca linç tehlikesi yaşadık.Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine katılan Sırrı Sakık, cenazeyi hedef alan saldırıyı anlattı: "Birkaç saat boyunca linç tehlikesi yaşadık. Bir güruh saldırdı ve bütün güvenlik güçleri seyretti. Korkunç! Şu anda cümle kuramıyorum, konuşamıyorum." HDP milletvekili Mithat Sancar da "Valiyi, emniyet müdürünü ve ulaşabileceğimiz herkesi aradık. Telefonlarımıza çıkmadılar. Bu korkunç bir olay" dedi.

Kategori :

Ana kategori

Etiketler :

zülfü livaneli

Yayınlanma Tarihi:

03 Eylül 2017 Pazar Saat : 12:18

Yorum Yap